Tamamlanan Projelerimiz

Tire Belediye Başkanı Tayfur ÇİÇEK'in Projeleri Hakkında

alt
alt
Fen Lisesi
Sayın Belgin ve Atila Çalllıoğlu’na sonsuz teşekkürler.

Sayın Belgin ve Atila Çalllıoğlu’nun olanakları, Belediyemizin de destekleri ile ülkemizin geleceği çocuklarımız için, kaliteli ve modern eğitim kurumlarımıza bir yenisi daha eklendi. Önümüzdeki 2013–2014 Eğitim Öğretim yılında ilk kez öğrencileriyle buluşacak olan Fen Lisemizde öğrenciler öğrenimine başladı.
 
alt
alt
Doğalgaz İlçemizde
Çevreci ve ekonomik enerji Doğalgaz ilçemiz Tire’de.

İzmir’in çevre ilçelerine henüz doğalgaz götürülmemişken belediyemizin uğraşları sonucunda 2011 Ocak ayından itibaren ilçemizin doğalgaz hayali gerçek oldu. Doğalgaz abonesi sayısı günümüze kadar 6000’e ulaştı. Vatandaşlarımız çevreci ve ekonomik enerji kaynağı doğalgazın rahatlığından yıllardır faydalanmaktalar.
 
alt
alt
altAkıllı Sayaç Uygulamasına Geçildi
Doğru tüketim bilincinin oluşturulabilmesi için, akıllı sayaç uygulamaları ile halkımız bilinçli su tüketimine yönlendirildi ve su israfının önüne geçilmesine katkı sağlandı.

İzmir'de ilk kez uygulanan proje ile Tire Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi'nin 6 ay gibi kısa bir sürede alt yapısını hazırladığı halk arasında kontörlü sayaç olarak bilinen 'akıllı su sayaçları' devreye girdi.

Vatandaşlarımız artık kullanacakları kadar su alıyor tonaj farkı ödemeyerek sabit fiyattan su kullanmaya başladılar. Su kullanımı için Tire Belediyesi Merkez binası içerisine kurulan KİOX makinesi ile yükleme yapılıyor.

Sayaçta kontör bitse de kullanıcıların 5 ton su kullanma avansı bulunuyor.
alt
Kadın Danışma Merkezi
Kadınlarımıza danışmanlık hizmetinin verileceği ve her türlü ihtiyaçlarının giderileceği Kadın Danışma Merkezi Eylül 2013’te hizmete açılmıştır. Merkezde; Halk Eğitimi Merkezinin desteğiyle Okuma yazma kursları, 55 yaşını aşmamış bayanlarımıza Yaşlı Bakımı Kursları, El Sanatları kurslarından; Beledi Dokuma, İğne Oyası, Keçe İşleme ve farklı sanatsal kurslara katılarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alabilecekler. Tüm kurslar ücretsiz olarak verilecektir. Hizmetlere ulaşmak isteyenler Tire Belediyesi’ne, Tire Belediyesi Kadın Danışma Merkezi binasına ya da Tire Halk Eğitimi Merkezi’ne başvuruda bulunabilirler.
 
alt
Anne Ve Çocuk Eğitim Merkezi Açıldı
Tire Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Unicef ile yaptığı işbirliği ve imzalanan protokolle temelleri atılan Avrupa Birliği Projeleri’nden Tire Belediyesi Anne Çocuk Geliştirme Merkezi hizmete açıldı. Başlangıçta 4 eğitmenimiz tarafından 3-5 yaş arası çocuklarımıza 15’er kişilik 2 sınıfta toplam 30 öğrencimize hizmet verilecektir. Annelerimize de çocukların eğitimi ve yetiştirilmesi konusunda destek olunacaktır.
 

alt
Çocuk Parkları
Çocuk parklarımız ve oyun alanlarımız çoğalıyor. Belediyemiz, ilçemizin gelecek nesilleri çocuklarımız için 16 yeni çocuk parkı ve oyun sahası hazırlatılıp montajı yapıldı. Böylece çocuklarımız modern ve rahat oyun alanlarına kavuştular. Belediyemiz çocuklarımıza daha fazla oyun sahası açarak, eğlenerek gelişmelerini tamamlayabilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor.
 
alt
alt
Kütüphane Projesi
Çağdaş bir kütüphane, eğitimli bir nesil. Belediyemizin desteğiyle güzel ilçemiz yeni ve çağdaş bir kütüphane kazandı. Tüm halkımız ve özellikle gençlerimiz çağdaş mimarisiyle aydınlık bir okuma, araştırma ve bilgilenme alanına kavuştular.
alt
alt
Atık Yağ – Cam - Kağıt Atık Kumbaraları
Atık yağların ve camların toplanması ve geri dönüşüme kazandırılması:
2013 yılı Eylül ayında başlatılan bir proje ile doğayı ve insan hayatını tehdit eden atık yağların ıslahı konusunda harekete geçen Tire Belediyesi, Bitkisel Atık Yağ Geri Kazanım şirketi ile protokol yaparak ilçemizde bir sosyal sorumluluk projesinin startını vermişti. Atık Yağları Doğa İçin Toplama adı verilen bu kampanya için belediyemizce, Tire Belediyesi Su Veznelerine ve muhtarlık bürolarına halkımızın atık yağlarını bırakmaları için bidonlar bırakılmıştı. İlçemiz hudutlarında hizmet veren tüm lokanta, restoran ve pastanelerle de sözleşme yapılarak atık yağ toplama bidonları kondu. Bu noktalarda biriken atık yağlar, Kolza Şirketi’nin lisanslı aracıyla belirli dönemlerde toplanacak.

Kampanyaya büyük önem veren Tire Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, halkımızın bilinçlenmesi; sağlığımız ve doğamız için çok ciddi bir tehdit unsuru olan atık yağların doğru değerlendirilmesi konusunda afiş ve broşür çalışmaları yaptı,  uzmanlar tarafından verilen seminerler düzenledi.
 
alt
alt
Üretim Yolları Projesi
Çiftçimiz üretim alanlarına şimdi daha kolay ulaşıyor. Belediyemizin yürüttüğü projeler kapsamında üretim alanlarındaki mahsullere ulaşım kolaylaştı. Üretim alanlarımızda yapılan ve yapımı süren yol açma ve düzenleme çalışmaları sonuçlarını veriyor. Ürünlerimiz pazara şimdi daha hızlı ve taze bir şekilde ulaştırılabiliyor.
alt
alt
Web Siteleri
Gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte internet hayatımızda vazgeçemediğimiz bir konuma yerleşmiştir. Bununla birlikte belediyemizin www.tire.bel.tr isimli web sitesi uzun süredir yayın hayatını sürdürmektedir. Bu sitemizin yanı sıra yöre Turizm’ine katkı sağlamak, kültürel, geleneksel ve sanatsal alanlardaki zenginlikleri tanıtmak amaçlı olarak 2012 yılı itibariyle www.tirebelediyesiturizm.org  adresli Turizm web sitesi de yayın hayatına başlamıştır. Belediyemizin faaliyetlerinden doğru ve yerinde haber alabilmek için üç yıldır Tire belediye bülteni hazırlanarak dağıtımı gerçekleştirilmektedir. Tire Belediye Bülteni’ne internet ortamında baskısından önce www.tirebelediyebulteni.net linki üzerinden ulaşılabilir. Belediyemizin spor faaliyetlerine www.tirebelediyespor.org adresinden ulaşılabilir. Güzel ilçemizde tarihi bir mekânda konaklamak isteyenler  www.gulcuoglukonaklari.com,  Ören yeri ve piknik alanı içerisinde tarihi ayazması ve kafeteryası ile meşhur bölgemizi ziyaret etmek isteyenler www.derekahve.com, Sinema etkinlikler içinde www.tiresehirsinemasi.com web sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.
alt
alt
Spor Okulları
Belediyemiz, çocuklarımızı, sporu seven sağlıklı bir birey olarak yetiştirmek için her yıl çeşitli branşlarda Kış ve yaz dönemlerinde spor kursları açıyor. Futbol, Voleybol, Basketbol, Tenis, Taekwondo, Güreş, Fitness, Pilates, Aerobik ve Yüzme gibi birçok dalda konusunda yetkin hocalarımızla çocuklarımıza hizmet sunuyoruz.
alt
alt
Natıonal-Geographıc
Uluslar arası platforma önemli bir noktada bulunan süreli yayın National Geographic Traveler dergisinin yaptığı araştırma sonucunda ilçemiz Tire yine En gözde ve önemli kasabalar arasında yerini aldı. Araştırma sonucunda Türkiye’nin en gözde 10 kasabası arasında hak ettiği yeri alan ilçemiz Tarihini ve sosyal kültürel bir çok alandaki zenginliğini dünyaya duyurmuş oldu.
alt
alt
Derekahve
İlçemizde tarihi değerleri ve görselliğiyle öne çıkan bölgelerimizden biri de Derekahve’dir. Ayazma ve Şemseddin Mescidi ile önem arzeden Derekahve’ye ziyaret ve gezi amaçlı bir çok tur organizasyonları yapılmakta binlerce kişi ağarlanmaktadır. Ziyaretçilerimiz hem bölgenin tarihi dokusunu görerek bilgi edinirken hem de tarihi özellikleri korunarak yapılmış kafeterya ve etrafında piknik yapabilmekte keyifli zaman geçirebilmektedirler.
alt