Sevgili Hemşerilerimize Büyük Bir Mutlulukla Duyurulur.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Karatekke Kırsal Mahallesinde yapılması planlanan tesis hakkında bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile yapılan toplantının sonuçlarını siz saygıdeğer Tireli hemşehrilerimize aktarmak istiyorum.. 

Söz konusu projeyle ilgili bir bilgi kirliliği vardı. Projeyi ve detaylarını tam anlamıyla bilmeden, oraya gidip, eylem ya da açıklama yapmak bizim tarzımız ya da yöntemimiz değil. 

Biz çözüm odaklı insanlarız. Muhtarımızla görüştük, köylü vatandaşlarımızla görüştük. Detayları, hassasiyetleri ve sorunu öğrendik. Muhtarımızı da heyete alarak, çözüm için Büyükşehir Belediyemize gittik. Burada yaptığımız görüşmelerde, projeyle ilgili içimize sinmeyen kısımları ve ilçemizin kaygılarını, hassasiyetlerini aktardık. Derdimizi söylemekle kalmadık, çözüm önerilerimizi de sunduk. Sağ olsunlar, onlar da dikkate aldılar. 

Söz konusu transfer istasyonu projesinin köye yakın olan noktadan alınarak, mevcut depolama tesisinin bulunduğu kısma taşınması konusunda fikir birliğine vardık. Bununla birlikte, alternatif bir alan bulunup, proje revize edilinceye kadar mevcut depolama alanında geçici olarak düzenli depolamaya devam edilecek. Hassasiyetlerimizi, kaygılarımızı, taleplerimizi ve çözüm önerilerimizi dikkate alan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer olmak üzere, tüm Büyükşehir yetkililerine şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum.

Paylaş