TİRE KENT ARŞİVİ MERKEZİ (TİKAM) AÇILDI
Tire Belediyesi Kent Arşivi Merkezi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in katılımıyla açıldı.
Soyer açılış konuşmasında"Yaşadığımız yerlerde sadece bizler varız zannediyoruz ama bizden öncesi var, tarih ve medeniyetler var. Bugün açılışını yaptığımız yer tam da bu dediğimi doğruluyor. Gelinmesi, görülmesi ve araştırma yapılması bir yer olmuş. Bu bağlamda Sayın Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve emeği geçen personeline teşekkür ediyorum" dedi.
Başkan Tunç Soyer'i Tire'de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran "Tire Kent Arşivi’nin amacı Tire ve çevresiyle alakalı inceleme ve araştırmalar yapmak, bilgi ve belge birikimi sağlamak ve bir kentsel belleğin oluşmasına katkıda bulunmaktır. Tire Belediyesi olarak tarih ve kültür çalışmalarımıza devam edeceğimizin teminatını burada bir kez daha verirken Kent Arşivimizin, İzmir tarihine katkı sunmak isteyen bütün akademisyen ve araştırmacılara açık olduğunu da belirtmek isterim. Katılımları ile bizleri onurlandıran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer Beye şahsım ve Tireliler adına teşekkür ediyorum" dedi.
KİMLER KATILDI
Açılışta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, eşi Necibe Duran ile birlikte Tire Belediyesi Başkan yardımcıları Halil Doğukan Eroğlu, Sefa Yıldırım, Halil Uslu, İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Kadir Çetin, CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, Kültür ve Turizm Devlet eski Bakanı Halil Çulhaoğlu, Tire Belediyesi CHPli meclis üyeleri Serhan Aydın, Yalçın Kaya, Görkem Orucak, Kâmil Taşal, İYİ Partili Belediye Meclis Üyesi Gökhan Güngör, Ak Partili Belediye Meclis Üyesi Ali Ayyıldız, Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

Paylaş