Anasayfa > Hizmet Rehberi > Veterinerlik Hizmetleri

Geçici Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezimiz

SporHizmetleri

Belediyemiz, Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı hizmet veren Geçici Hayvan Bakımevi, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında işleyişini sürdürmektedir.Sokak köpeklerini kısırlaştırma, aşılama ve işaretleme çalışmalarını yapmak, sokakta yaşaması mümkün olmayan sakat ve yaşlı köpekleri ve sahipleri tarafından terk edilen köpeklerin ihtiyaç ve bakımlarını yapmak görevlerimiz arasındadır. Kısırlaştırılmış ve sahipsiz köpekler için ilanlar açarak, sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerinde sahiplendirilmeleri öncelikli amaçlarımızdandır. Çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak, gerekli eğitimleri vererek, zoonoz hastalıklara karşı bilinçlendirmek için eğitim programlarımız yapılacaktır.

Can dostlarımıza yönelik çalışmaların sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için barınağı yenileyip bölgenin en modern Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni kurduk. 450 hayvan kapasitesine sahip Tire Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi bölgede parmakla gösterilen bir merkez haline geldi. 

2020 yılından bu güne merkezimizde 3197 muayene, 2771 aşılama, 1938 kısırlaştırma, 397 sahiplendirme, 1938 küpeleme yapıldı. Biz şunu çok iyi biliyoruz ki can dostlarımız bizlere yaradanın bir emaneti. Bizler de o emanetlere sahip çıkıyoruz. Yine sokak hayvanlarımız için mahalle aralarına 22 adet mama ve su odakları yerleştirdik. Önümüzdeki günlerde hava sıcaklıları artış göstermeye başlayacak. Sizlerde evlerinizin önüne bir kap su koyabilirsiniz.

Can dostlarımız için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. 

Sizler de dilediğiniz zaman Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimizi Salı ve Perşembe günleri 14:00-16:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

İLAÇLAMA VE BARINAK İHBAR HATTIMIZ :0 537 643 88 88

Saat 08:00 ile 17:00 arası sadece acil durumlar için hizmet vermekteyiz.


HIZLI MENÜ & BİZE ULAŞIN